ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Публічна інформація

Тариф на послуги розподілу газу

З 1 жовтня 2023 року послуги розподілу природного газу споживачам Хмельницької області (за виключенням кількох населених пунктів) надає ТОВ «Газорозподільні мережі України» в особі Хмельницької філії.

Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 29.09.2023 р. № 1777 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 30 грудня 2022 року № 1944» підприємству встановлено тариф на послуги розподілу природного газу в розмірі 1,54 грн. за 1 м куб. на місяць (без урахування ПДВ), що становить 1,848 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ). З повним текстом постанови НКРЕКП від 29.09.2023 р. № 1777 та структурою тарифу можна ознайомитися на сайті НКРЕКП за посиланням https://www.nerc.gov.ua/acts/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-nkrekp-vid-30-grudnya-2022-roku-1944-5  та офіційному сайті Хмельницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» та офіційному сайті Хмельницької  філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» https://khmn.grmu.com.ua/  у підрозділі “Нормативно-правові акти”.

 

Інвестиційна програма
Доступ до інформації про план розвитку газорозподільної системи на наступні 10 років, затверджений НКРЕКП, а також про щоквартальні та річні форми звіту щодо виконання плану розвитку, тимчасово закритий на вебсайті на виконання вимог постанови НКРЕКП від 26.03.2022 р. № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури».

Електронна форма звіту щодо виконання інвестиційної програми

 

05 січня 2024 року 

НКРЕКП затвердила інвестиційну програму Хмельницької філії ТОВ “Газорозподільні мережі України” на 2024-2033 роки

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, схвалила та затвердила постанову №2529 від 27 грудня 2023 року “Про затвердження Планів розвитку газорозподільних систем на 2024 – 2033 роки газорозподільного підприємства ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ“ та джерела фінансування Плану розвитку газорозподільної системи на 2024 – 2033 роки ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ФІЛІЇ ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» згідно з додатком 17.

Однак, відповідно до вимог Постанови НКРЕКП від 26.03.2022 року №349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури», дана інформація знаходиться в закритому доступі.

 

Технічні та комерційні умови доступу (приєднання) до ГРМ

Технічні та комерційні умови доступу до ГРМ (розділи V та VІ Кодексу ГРМ)

Інформація-про-технічні-та-комерційні-умови-доступу

 

Перелік та вартість наших послуг

Розцінки вартості виконання робіт та надання послуг Хмельницькою філією ТОВ «Газорозподільні мережі України» затверджені наказами від 10.10.2023 р. № 20/ХмлФ/100-23 та від 11.10.2023 №21/ХмлФ/100-23 Перелік та вартість окремих платних послуг (робіт) розраховані відповідно до Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2494 та Методології встановлення плати за приєднання до газотранспортних і газорозподільних систем, затвердженої постановою НКРЕКП від 24.12.2015 р. № 3054. * Додатково визначаються: витрати на виконання земляних робіт, транспортні витрати на переміщення до об’єктів виконання робіт, вартість роботи машин та механізмів, витрати на матеріали.

Розрахункові ціни на роботи-послуги

Розрахункові ціни на обслуговування газопроводів та газового обладнання

Розрахункові ціни на ремонт газопроводів та газового обладнання

Розрахункові ціни на обслуговування,повірку ПДПД та ЗВТ

Розрахункові ціни на приєднання (врізання) і пуск газу в збудований газопровід

Вартість робіт з припинення та відновлення_газопостачання за заявою споживача

 

Методологія визначення плати за приєднання до газорозподільної системи

Методологія встановлення плати за приєднання до газорозподільної  системи, затверджена Регулятором

Методологія визначення тарифів на послуги розподілу природного газу 

Методологія визначення тарифів на послуги з розподілу природного газу та методологія встановлення плати за  приєднання до ГРМ

 

01 січня 2024 року

Ставки плати за стандартне приєднання до газових мереж на 2024 рік для Хмельницької області.

Згідно Постанови НКРЕКП від 29.12.2023 р. № 2644, з 01 січня 2024 року встановлено граничний рівень плати за приєднання, що є стандартним, до газорозподільних систем на 2024 рік https://www.nerc.gov.ua/acts/pro-vstanovlennya-stavok-plati-za-standartne-priyednannya-do-gazorozpodilnih-sistem-na-2024-rik-v-umovah-diyi-voyennogo-stanu

Ставки плати за стандартне приєднання до газорозподільних систем на 2024 рік для Хмельницької області

Ставки плати за стандартне приєднання до газорозподільних систем на 2023 рік

Постанова НКРЕКП від 20.12.2022 р. № 1737 “Про встановлення ставок плати за стандартне приєднання до газорозподільних систем на 2023 рік в умовах дії воєнного стану” 

Ставки плати за стандартне приєднання до газорозподільних систем на 2023 рік

 

Потужності ГРП
Доступ до інформації про величини технічної та вільної потужності, у тому числі величини резервної потужності, необхідної для забезпечення нових приєднань, у розрізі кожної ГРП, що на законних підставах перебувають у власності або користуванні Оператора ГРМ, тимчасово закритий на вебсайті на виконання вимог постанови НКРЕКП від 26.03.2022 р. № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури».

 

Якість газу
Відповідно до паспортів фізико-хімічних параметрів природного газу, виданих лабораторіями газотранспортних підприємств, від яких природний газ надходить до газорозподільних мереж Хмельницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України», вища теплота згоряння природного газу за всіма маршрутами його переміщення на території ліцензійної діяльності підприємства відповідає вимогам, встановленим Кодексом газотранспортної системи, що затверджений постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2493.
Доступ до інформації про розмір середньозваженої теплоти згорання природного газу, переданого та протранспортованого Хмельницькою філією ТОВ «Газорозподільні мережі України» за маршрутами його переміщення закритий на вебсайті на виконання вимог постанови НКРЕКП від 26.03.2022 р. № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури».

Інформація про час та місце проведення робіт, запланованих у наступному календарному році, які можуть викликати зміни режимів роботи газорозподільної системи, що призводять до обмеження розподілу природного газу
Доступ до даної інформації закритий на вебсайті на виконання вимог постанови НКРЕКП від 26.03.2022 р. № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури».

 

Дані про плановані та фактичні обсяги природного газу, що переміщуються ГРМ в обсязі, що знаходиться у розпорядженні такого Оператора

У зв’язку з воєнним станом в Україні, дана  інформація не надається, як інформація, що відноситься до об’єктів критичної інфраструктури відповідно до постанови НКРЕКП від 26.03.2022 № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури».

Схема розміщення ГРП з параметрами відповідної потужності (у зв’язку з воєнним станом в Україні, дана  інформація не надається, як інформація, що відноситься до об’єктів критичної інфраструктури відповідно до постанови НКРЕКП від 26.03.2022 № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури»)

Маршрути переміщення газу з однаковими ФХП (у зв’язку з воєнним станом в Україні інформація не надається, як інформація, що відноситься до об’єктів критичної інфраструктури відповідно до постанови НКРЕКП від 26.03.2022 № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури»).

 

 

29 лютого 2024 року

Інформація про точність прогнозування відборів/споживання, що не вимірюються щодобово, за жовтень  – грудень 2023 року.

«Відповідно до вимог п. 8 глави 2 розділу XII Кодексу газотранспортної системи, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 та з урахуванням положень постанови НКРЕКП від 26.03.2022 № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури» Хмельницька філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» оприлюднює інформацію про точність прогнозування відборів/споживання, що не вимірюються щодобово, за жовтень  – грудень 2023 року.

Відсоток відхилення значення фактично спожитого обсягу від другого оновлення прогнозованого обсягу відборів/споживання, що не вимірюються щодобово, становить  -2,0 %.»

 

 Як укласти договір розподілу природного газу з Хмельницькою  філією «ГАЗМЕРЕЖІ»
З детальною інформацією про порядок приєднання до договору розподілу природного газу можна ознайомитися у підрозділах «Побутовим споживачам» та «Споживачам, що не є побутовими»

Типовий договір розподілу природного газу

 

Маршрути транспортування газу з однаковими ФХП
Доступ до інформації про наявні маршрути транспортування газу з однаковими фізико-хімічними показниками, тобто, однакової якості, від газорозподільних станцій до газифікованих населених пунктів, закритий на вебсайті на виконання вимог постанови НКРЕКП від 26.03.2022 р. № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури».

 

Права та обов’язки споживача та Оператора ГРМ

Відносини між Оператором газорозподільної системи та споживачами природного газу регулюються нормами Закону України «Про ринок природного газу»Кодексу газорозподільних системТипового договору розподілу природного газуПравилами безпеки систем газопостачанняПравилами постачання природного газу   та іншими нормативними документами.

Права та обов’язки споживача

Права та обов’язки Оператора ГРМ

 

Порядок розгляду звернень громадян та вирішення спірних питань

Відповідно до законодавства України споживачі послуг мають право звернутися до Оператора ГРМ із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються його статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. Форма, порядок подання та терміни розгляду звернень урегульовані Законами України «Про звернення громадян»«Про доступ до публічної інформації» та «Про захист прав споживачів».

 

Стандарти та вимоги до якості обслуговування споживачів

Стандарти та вимоги до якості обслуговування споживачів

Мінімальні стандарти та вимоги до якості обслуговування споживачів природного газу та порядок надання компенсації споживачам за їх недотримання, затверджені Постановою НКРЕКП № 1156 від 21.09.2017 року  (в редакції постанови НКРЕКП від 10.11.2022 № 1415).

 

Ціна природного газу, використаного Оператором ГРМ для покриття втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ у відповідний період та період її дії

 

Дані про об’єм (м куб.) та обсяг (кВт·год, Гкал, МДж) розподіленого споживачу (спожитого ним) природного газу за розрахунковий період (газовий місяць)

Зразок повідомлення для належної організації періодичної повірки власних ЗВТ, що входять до складу комерційного ВОГ.

Схема розміщення ГРП з параметрами відповідної потужності

Доступ до даної інформації  закритий на вебсайті на виконання вимог постанови НКРЕКП від 26.03.2022 р. № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури».

 

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ

Кодекс газорозподільних систем

Кодекс газотранспортної системи

Типовий договір розподілу природного газу,  затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року № 2498.

Типовий договір транспортування природного газу

Закон України про ринок природного газу

Правила безпеки системи газопостачання 

Про затвердження Правил постачання природного газу

Про затвердження Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу

Про затвердження Методології встановлення плати за приєднання до газотранспортних і газорозподільних систем
Про затвердження Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу

Закон України «Про житлово-комунальні послуги»

Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»

Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність»

Постанова НКРЕКП від 26.03.2022 № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури»

Типовий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку

Постанова КМУ від 6 березня 2022 р. № 222 “Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу”

Постанова НКРЕКП від 26 грудня 2022 р. № 1839 “Про видачу ліцензії з розподілу природного газу ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ»”

Постанова НКРЕКП від 29 вересня 2023 р. № 1769 “Про внесення змін до додатка до постанови НКРЕКП від 26 грудня 2022 року № 1839 та врегулювання питань щодо провадження ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» діяльності з розподілу природного газу” 

Постанова НКРЕКП від 29 вересня 2023 р. № 1777 “Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 30 грудня 2022 року № 1944”

Постанова НКРЕКП від 12.09.2023 № 1659 “Про внесення змін до Кодексу газорозподільних систем”

Постанова НКРЕКП від 29 грудня 2023 р. № 2644 “Про встановлення ставок плати за стандартне приєднання до газорозподільних систем на 2024 рік в умовах дії воєнного стану”

Постанова НКРЕКП від 20.12.2022 р. № 1737 “Про встановлення ставок плати за стандартне приєднання до газорозподільних систем на 2023 рік в умовах дії воєнного стану”

Наказ Міністерства енергетики України від 29.09.2023 р. № 292 “Про затвердження Порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку”

Постанова НКРЕКП від 29.11.2023 р. № 2242 “Про встановлення граничних рівнів вартості виконання видів робіт та послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків для операторів ГРМ на 2023 та 2024 роки”

Постанова НКРЕКП від 05.12.2023 р. № 2291 “Про затвердження Типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку та внесення змін до Кодексу газорозподільних систем”

Постанова НКРЕКП від 29 грудня 2023 р. № 2644 «Про встановлення ставок плати за стандартне приєднання до газорозподільних систем на 2024 рік» 

Наказ Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 27.05.2020 № 342 “Про затвердження Переліку видів робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках”

 

ПОБУТОВИМ СПОЖИВАЧАМ

Типовий договір розподілу природного газу

Як укласти договір розподілу газу з Хмельницькою філією «ГАЗМЕРЕЖІ»

З 1 жовтня 2023 року згідно з Постановою НКРЕКП від 29.09.2023 р.№ 1769,  оператором газорозподільних мереж в межах території Хмельницької області, у тому числі: Кам’янець-Подільський район; Хмельницький район; Шепетівський район (крім міста Шепетівка, сіл Білокриниччя, Городище, Городнявка, Онишківці, Курганівка, Корпилівка, Корчик, Красносілка, Лозичне, Лотівка, Михайлючка, Пашуки (Судилківська ОТГ), Плесна, Пліщин, Романів, Серединці, Судилків, Траулин, Хролін, Хутір, Цмівка, В. Шкарівка, Коськів, Ленківці та селища міського типу Гриців), –  стало ТОВ «Газорозподільні мережі України» в особі Хмельницької філії.
Договір розподілу газу є публічним, однаковим для всіх споживачів і не потребує двостороннього підписання.

Укласти договір розподілу природного газу з газорозподільною компанією можна за спрощеною процедурою.

Для цього достатньо підписати Заяву-приєднання, яку споживачі природного газу отримають разом з паперовими рахунками за жовтень 2023 р.

Крім того, зразки заяви-приєднання для споживачів є у підрозділах «Побутовим споживачам» та «Споживачам, що не є побутовими» розділу «Важлива інформація».

Отже, щоб приєднатися до договору,  достатньо заповнити Заяву-приєднання і передати її на адресу Хмельницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» зручним для Вас способом:

 • надіслати на поштову адресу компанії
 • залишити у спеціальній скриньці у найближчому Центрі обслуговування клієнтів;
 • передати контролеру під час його чергового візиту до Вашої оселі;
 • надіслати скан-копію заповненої та підписаної заяви на електронну адресу [email protected]

Ознайомитися зі змістом договору можна на офіційному сайті НКРЕКП, в обласній газеті “Подільські вісті” № 40 від 05.10.2023 р. або на сайті газорозподільної компанії  https://khmn.grmu.com.ua/  у розділі “Важлива інформація”.

Саме на основі заяви – приєднання національний оператор газорозподільних мереж укладає зі споживачами офіційну угоду про розподіл палива та надає послуги розподілу.

Договір укладається на безстроковий період з метою забезпечення фізичної доставки обсягів природного газу, що належать споживачу (його постачальнику), власне до споживача та можливості санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи.

Заява-приєднання до умов Договору розподілу природного газу дляпобутових споживачів

Інформаційний лист

Про встановлення ставок плати за стандартне приєднання до газорозподільних систем на 2023 рік в умовах дії воєнного стану | Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (nerc.gov.ua)

 

За доставку (розподіл) газу  – необхідно сплачувати  Хмельницькій філії «Газмережі»  

З 1 жовтня 2023 року оплату за розподіл  газу  необхідно здійснювати  за реквізитами Хмельницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» до 20 числа місяця, в якому отримуєте послугу. Вчасні розрахунки вкрай важливі в умовах війни та для проходження складного опалювального періоду.

Реквізити для оплати:  

Побутові споживачі (населення): 

отримувач – Хмельницька філія «ГАЗМЕРЕЖІ»

код за ЄДРПОУ 45346590, МФО 315784,

п/р UA733157840000026030300461328

АТ “Ощадбанк”

В призначенні платежу обов’язково вказуйте ваш особовий рахунок, ПІБ та адресу. Особові рахунки не змінилися та починаються на «1400ХХХХХХ», складаються з 10 цифр.

  Як сплатити?  

 • Особистий кабінет на сайті my.grmu.com.ua
 • онлайн-банкінг «Ощад 24/7», «Приват-24», “Монобанк» тощо
 • термінали самообслуговування EasyPay, IPay
 • каси банків
 • відділення Укрпошти

 

Безпечне користування газом у побуті

Власники забезпечують справний стан газових приладів, наявність тяги в димових і вентиляційних каналах в квартирах і житлових будинках

Шановні споживачі! Пам’ятайте!

При користуванні газом необхідно:

– забезпечити працездатність і наявність тяги в димових і вентиляційних каналах;

– при відсутності чи слабкій тязі не користуватися газом – це смертельно небезпечно;

– використовувати тільки справні та утримувані в чистоті газові прилади;

– не використовувати несправні газові прилади, їх автоматику, запірні крани;

– налаштувати газові прилади на групу газів, вказану в квитанції (рахунку, акті, тощо) за розподіл/транспортування природного газу (на маршруті переміщення газу);

– забезпечити постійний приплив свіжого повітря при роботі газових приладів, що забезпечить повне згорання газу;

– для ефективного і безпечного згорання газу забезпечити доступ кисню до приміщення (недостатність кисню збільшує вміст чадного і вуглекислого газів);

– вмикати в роботу газові прилади тільки після того, якщо ви переконані, що всі крани на приладах і перед ними закриті;

– спочатку запалити сірник, а потім відкрити подачу газу;

– після закінчення користування газом закрити кран на газовому приладі і перед ним;

– не допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку та осіб, які не можуть контролювати свої дії;

– не встановлювати примусову витяжну вентиляцію в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали;

– не використовувати для сну і відпочинку кухні та інші приміщення, де встановлені газові прилади;

– не обігрівати приміщення та сушити білизну за допомогою газових плит.

Бережіть себе та своїх рідних! Дотримуйтесь правил безпеки!

 

Дії споживача (мешканця) при появі запаху газу 

Негайно припинити використання газових приладів (перекрити крани на приладах і перед ними);

 • відкрити двері, вікна, кватирки для провітрювання приміщення;
 • не вмикати електроприлади (освітлення), а якщо вони включені – не вимикати;
 • не запалювати вогню і не палити; вивести людей із загазованого приміщення;
 • зателефонувати в аварійну службу газу за номером: 104 (покинувши загазоване приміщення).

У разі виявлення запаху газу в підвалі, під’їзді, на вулиці, одразу зателефонуйте в аварійну газову службу за номером 104.

Виведіть людей із загазованого середовища.

До прибуття аварійної бригади – організуйте провітрювання приміщення та недопущення в зоні загазованості курців, відкритого вогню, вмикання і вимикання електроприладів.

При витоку чи появі запаху газу, аварійній ситуації терміново телефонуйте за номером 104 (відповідайте на всі питання диспетчера, послухайте інструктаж про те, що Вам робити в тій чи іншій екстремальній ситуації та виконуйте всі вимоги і рекомендації диспетчера).

Пам’ятайте!

У загазованому приміщенні достатньо маленької іскри, щоб стався вибух!

Ваші правильні дії в екстремальних ситуаціях допоможуть уникнути небажаних наслідків (зберегти майно та життя і здоров’я людей).

Газ не токсичний, але при накопиченні в приміщенні за рахунок витиснення повітря може викликати отруєння та задуху.

Надання домедичної допомоги при отруєнні газом:

 • ознаками задухи є посиніння обличчя, з’явлення червоних плям, втрата свідомості;
 • за наявності потерпілого необхідно негайно викликати швидку допомогу за номером 103;
 • потерпілого потрібно вивести із загазованого приміщення;
 • при відсутності дихання у потерпілого йому необхідно проводити штучне дихання до тих пір, поки він не почне дихати самостійно.

 

Користуйтесь газом безпечно!

Із закінченням опалювального періоду, як правило, частішають випадки отруєння чадним газом.

Це трапляється через порушення користувачами умов безпечної експлуатації газових приладів, несправні димоходи та вентиляційні канали, порушення тяги в них.

Чим небезпечний чадний газ?

Чадний газ утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню і швидко накопичується у приміщенні, де немає достатнього доступу свіжого повітря.

Цей газ не має ні кольору, ні запаху, а визначити його вміст у повітрі без спеціальних приладів просто неможливо.

Монооксид вуглецю (СО) – дуже небезпечна токсична сполука, яка може призвести навіть до летального результату. Так, при концентрації чадного газу в повітрі 0,32% відзначається порушення рухових функцій та непритомність. Якщо концентрація сягає 1,2% — смерть може настати за кілька хвилин.

Як вберегтися від отруєння чадним газом?

Достатньо дотримуватися правил безпечного користування газом:

 • обов’язково забезпечуйте перевірку технічного стану газових мереж та приладів, димо-вентиляційних каналів свого домоволодіння, звернувшись до спеціалізованих організацій, що мають дозвіл на надання відповідних послуг;
 • при користуванні газовими приладами забезпечуйте доступ свіжого повітря: відчиняйте вікно чи кватирку;
 • не використовуйте електровитяжку у приміщеннях, де працюють димохідні газові прилади;
 • не користуйтеся несправними газовими приладами
 • не переміщуйте, не встановлюйте, не замінюйте та не ремонтуйте газові прилади самостійно;
 • не дозволяйте користуватися газом малолітнім дітям та особам, які не контролюють свої дії.

Не допускайте зворотної тяги

Супутниця весни — дощова та вітряна погода, часто стає причиною порушення тяги в димоходах та вентиляційних каналах. Низький рівень атмосферного тиску, високий рівень вологості і пориви сильного вітру можуть створити навіть зворотну тягу. А це загрожує накопиченням чадного газу в приміщенні.

Як перевірити наявність тяги?

Щоразу перед вмиканням газових приладів, підключених до димоходу, перевіряйте тягу. Робити це слід, підносячи тонкий аркуш паперу до оглядового вікна: чим сильніше папір притягається, тим краще тяга. Якщо смужка залишається нерухомою – тяга відсутня, відхиляється від газового приладу в приміщення – тяга зворотна.

Відкритий вогонь (запалений сірник, запальничку тощо) використовувати при цьому не можна.

Якщо тяга погана, відсутня або зворотна, користуватися газовими приладами з відводом продуктів згорання у димоходи категорично заборонено.

Що робити та куди звертатися, якщо відчули запах газу?

Якщо відчули запах газу: закрийте крани на газових приладах і газопроводі, відчиніть вікна і двері, не запалюйте вогонь, не вмикайте і не вимикайте електроосвітлення і електроапаратуру, залиште загазоване приміщення та негайно зателефонуйте на аварійну газову службу за номером “104”.

Будьте пильними, бережіть себе та рідних!

 

СПОЖИВАЧАМ, ЩО НЕ Є ПОБУТОВИМИ

Договір з розподілу природного газу

Заява-приєднання до умов Договору розподілу природного газу для споживачів, що не є побутовими

Інформаційний лист

Про встановлення ставок плати за стандартне приєднання до газорозподільних систем на 2023 рік в умовах дії воєнного стану | Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (nerc.gov.ua)

Інформаційний лист щодо комерційного обліку газу

Надання звітів про використаний газ

Газифікація промислових та комунально-побутових підприємств, багатоповерхових житлових будинків

Надання послуг Хмельницькою філією ТОВ “Газорозподільні мережі України” для юридичних осіб